Program promocji zdrowia psychicznego

Celem programu jest promocja zdrowia psychicznego, pomoc osobom doświadczonym chorobą psychiczną jak również ich najbliższemu otoczeniu oraz popularyzacja wiedzy na temat chorób psychicznych w społeczeństwie.

Koordynator programu

Renata Nowak

O programie


Program kierowany jest do osób dotkniętych chorobą psychiczną oraz ich rodzin i bliskich.

Program realizuje :

Wrocławskie Centrum Zdrowia Przychodnia Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień

ul. Lindego 19-21

51-138 Wrocław

tel. 71 355 52 25,

gdzie prowadzone są następujące działania:

  • Grupowe zajęcia terapeutyczne ukierunkowane na łagodzenie problemów dotyczących zdrowia psychicznego, wynikających z procesu starzenia się;
  • Specjalistyczna pomoc pacjentom z doświadczeniem choroby psychicznej oraz pacjentom ze znacznymi deficytami poznawczymi w ramach Klubu Pacjenta;
  • Wyjścia na wydarzenia artystyczne i kulturalne we Wrocławiu dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego;
  • Grupa wsparcia dla osób z doświadczeniem choroby psychicznej.

Pomoc dla dzieci i młodzieży chorującej na depresję

116 111 linia działa 7 dni w tygodniu w godz. 12 do 2 w nocy

Antydepresyjny telefon zaufania Fundacji Itaka

22 654-40-41 (pon. 17 - 20)

Rekrutacja

Zapisy: tel. 71 355-52-25

Harmonogram:

1. Grupa wsparcia dla osób z zaburzeniami psychogeriatrycznymi:

Czwartek 14.30-16.30 Dni wolne (02.05, 08.08, 22.08, 29.08, 31.10)

2. Grupa wsparcia dla osób z zaburzeniami zdrowia psychicznego:

Poniedziałek 14.00-15.30 Dni wolne (1.04, 29.04, 12.08, 19.08)

3. Klub Pacjenta:

Czwartek 9.25-12.25

Wszelkie działania realizowane w programie są bezpłatne - finansowane z budżetu miasta Wrocławia

Program finansowany przez Miasto Wrocław


Placówki WCZ realizujące ten program

Przychodnia Zdrowia Psychicznego i Leczenia Uzależnień

ul. Samuela Lindego 19-21
51-138 Wrocław
tel. 71 355 63 61
tel. 71 355 65 18

Inne programy zdrowotne

Realizujemy ostatnie ZAJĘCIA WE WROCŁAWSKIEJ SZKOLE RODZENIA W PRZYCHODNI STABŁOWICE do grudnia 2019 r.

Ogłaszamy nabóR na NOWY rok. PIERWSZE ZAJĘCIA PLANOWANE SĄ NA STYCZEŃ 2020. o zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń

Wszelkich informacji udziela:

Indywidualna edukacja zdrowotna połączona z nauką samokontroli poziomu cukru, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Program skierowany do rodzin wielodzietnych posiadających wieloraczki (trojaczki, czworaczki) od narodzin do ukończenia pierwszego roku życia.

Program pn. Profilaktyka raka piersi u kobiet, mieszkanek Wrocławia jest przedsięwzięciem wieloletnim. Stanowi on zmodyfikowaną metodologię programu realizowanego we Wrocławiu od 1995 r. pn. Program edukacyjno-diagnostyczny wczesnego wykrywania raka piersi „Samobadanie piersi".

Program skierowany jest do kobiet w ciąży, po porodzie, rodziców dzieci w każdym okresie życia. Obejmuje edukację zdrowotną i poradnictwo specjalistyczne prowadzone przez położne, lekarzy (ginekologa, pediatry), pielęgniarki, dietetyka, pedagoga i psychologa.

Celem programu jest ograniczenie liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością oraz innymi zaburzeniami okresu rozwojowego poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń zdrowotnych wynikających ze złych nawyków żywieniowych i braku aktywności ruchowej oraz kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

Ideą programu jest podniesienie wiedzy rodziców/opiekunów, nauczycieli nauczania przedszkolnego, a także dzieci w wieku 3-5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę.

Celem programu jest prowadzenie działań korekcyjno-edukacyjnych jak i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc zgłaszających się dobrowolnie lub kierowanych przez Sądy, kuratorów sądowych, MOPS, policję, zakłady karne itp.

Celem programu jest udzielanie specjalistycznej pomocy oraz wsparcia osobom uzależnionym od alkoholu, współuzależnionym i dorosłym dzieciom alkoholików. Prowadzenie edukacji grupowej w zakresie problematyki uzależnień dla różnych grup społecznych i zawodowych oraz podnoszenie umiejętności zawodowych realizatorów zadań z zakresu problematyki uzależnień,Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych podejmowaniem zachowań ryzykownych

W ramach działania programu osoby zmagające się z nałogiem palenia, zagrożone uzależnieniem od różnych substancji psychoaktywnych mogą uzyskać pomoc psychologa, specjalisty terapii uzaleznień, pedagoga.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są świadczone osobom samotnie zamieszkującym w miejscu ich zamieszkania lub osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a najbliższa rodzina zobowiązana do takiej opieki (nawet razem zamieszkująca) nie może jej zapewnić.

Konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.