Szkoła Rodzenia

Rozpoczynamy nabór do nowopowstałej szkoły rodzenia, działającej w Przychodni Stabłowice

Koordynator programu

Leokadia Jędrzejewska
tel. 691 852 069Zapraszamy wszystkich zainteresowanych na zajęcia do nowopowstałej bezpłatnej szkoły rodzenia, działającej w Przychodni Stabłowice ul. Stabłowicka 125.

Zgłaszać mogą się kobiety ciężarne około 24 tygodnia ciąży.

Do udziału zapraszamy wraz z osobami towarzyszącymi.


O programie

Zajęcia odbywać się będą w godzinach popołudniowych i wieczornych w Przychodni Stabłowice - ul. Stabłowicka 125 we Wrocławiu.

Oferujemy pełen pakiet zajęć edukacyjnych i ćwiczeń gimnastycznych / relaksacyjnych


Harmonogram

Zajęcia trwają przez 10 tygodni i odbywają się 2 razy, po 2 godziny w każdym tygodniu.


Rekrutacja

Zarejestrować się oraz więcej informacji uzyskać można pod numerem telefonu koordynatora zadania: 691-852-069Równocześnie zapraszamy wszystkie kobiety ciężarne, wraz z osobami towarzyszącymi, do uczestnictwa w innych działaniach prowadzonych przez Wrocławskie Centrum Zdrowia: "Edukacja przedporodowa", prowadzone w Ośrodkach Informacji i Edukacji w przychodzi Stare Miasto, Przychodni Kozanów i Przychodni Grabiszyn.

Szczegóły na stronie: http://www.spzoz.wroc.pl/programy-zdrowotne/zdrowa-matka-i-dziecko

oraz pod numerem telefonu koordynatora zadania: 691-852-069


Placówki WCZ realizujące ten program

Przychodnia Stabłowice

ul. Stabłowicka 125
54-062 Wrocław
tel. 71 354 31 69, 71 354 01 19
tel. medycyna pracy 71 352 05 69

Inne programy zdrowotne

Indywidualna edukacja zdrowotna połączona z nauką samokontroli poziomu cukru, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Program skierowany do rodzin wielodzietnych posiadających wieloraczki (trojaczki, czworaczki) od narodzin do ukończenia pierwszego roku życia.

Program pn. Profilaktyka raka piersi u kobiet, mieszkanek Wrocławia jest przedsięwzięciem wieloletnim. Stanowi on zmodyfikowaną metodologię programu realizowanego we Wrocławiu od 1995 r. pn. Program edukacyjno-diagnostyczny wczesnego wykrywania raka piersi „Samobadanie piersi".

Program skierowany jest do kobiet w ciąży, po porodzie, rodziców dzieci w każdym okresie życia. Obejmuje edukację zdrowotną i poradnictwo specjalistyczne prowadzone przez położne, lekarzy (ginekologa, pediatry), pielęgniarki, dietetyka, pedagoga i psychologa.

Celem programu jest ograniczenie liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością oraz innymi zaburzeniami okresu rozwojowego poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń zdrowotnych wynikających ze złych nawyków żywieniowych i braku aktywności ruchowej oraz kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

Celem programu jest promocja zdrowia psychicznego, pomoc osobom doświadczonym chorobą psychiczną jak również ich najbliższemu otoczeniu oraz popularyzacja wiedzy na temat chorób psychicznych w społeczeństwie.

Ideą programu jest podniesienie wiedzy rodziców/opiekunów, nauczycieli nauczania przedszkolnego, a także dzieci w wieku 3-5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę.

Celem programu jest prowadzenie działań korekcyjno-edukacyjnych jak i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc zgłaszających się dobrowolnie lub kierowanych przez Sądy, kuratorów sądowych, MOPS, policję, zakłady karne itp.

Celem programu jest udzielanie specjalistycznej pomocy oraz wsparcia osobom uzależnionym od alkoholu, współuzależnionym i dorosłym dzieciom alkoholików. Prowadzenie edukacji grupowej w zakresie problematyki uzależnień dla różnych grup społecznych i zawodowych oraz podnoszenie umiejętności zawodowych realizatorów zadań z zakresu problematyki uzależnień,Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych podejmowaniem zachowań ryzykownych

W ramach działania programu osoby zmagające się z nałogiem palenia, zagrożone uzależnieniem od różnych substancji psychoaktywnych mogą uzyskać pomoc psychologa, specjalisty terapii uzaleznień, pedagoga.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są świadczone osobom samotnie zamieszkującym w miejscu ich zamieszkania lub osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a najbliższa rodzina zobowiązana do takiej opieki (nawet razem zamieszkująca) nie może jej zapewnić.

Konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.