Profilaktyka próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym, 3-5 lat

Ideą programu jest podniesienie wiedzy rodziców/opiekunów, nauczycieli nauczania przedszkolnego, a także dzieci w wieku 3-5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę.

Koordynator programu

Kamila Nahorska
tel. 71 335 29 60
email: knahorska@spzoz.wroc.pl

Ideą programu jest podniesienie wiedzy rodziców/opiekunów, nauczycieli nauczania przedszkolnego, a także dzieci w wieku 3-5 lat na temat zapobiegania chorobie próchnicowej, poprzez codzienną higienę jamy ustnej, naukę prawidłowego szczotkowania zębów, przestrzegania zaleceń dietetycznych oraz kształtowanie postawy prozdrowotnej przedszkolaków przez zabawę i naukę.
Istotą programu jest również stworzenie dzieciom, które nigdy nie były w gabinecie stomatologicznym, dogodnych warunków do kontaktu z lekarzem dentystą oraz higienistką, a także zaproszenie dziecka wraz rodzicami/opiekunami do gabinetu dentystycznego, celem wykonania przeglądu stomatologicznego.

Cel główny programu edukacyjnego

Zmniejszenie występowania choroby próchnicowej u dzieci w wieku 3-5 lat poprzez zintegrowane działania edukacyjne i profilaktyczno-lecznicze.

Cele szczegółowe

  • podnoszenie poziomu wiedzy rodziców z zakresu profilaktyki próchnicy zębów, w tym higieny jamy ustnej oraz zdrowego żywienia;
  • motywowanie rodziców do regularnych wizyt dziecka w gabinecie stomatologicznym celem wykonania przeglądów jamy ustnej oraz zalecanych zabiegów profilaktyczo-leczniczych finansowanych z NFZ lub odpłatnych;
  • rozwijanie prawidłowych nawyków higienicznych, żywieniowych u dzieci oraz kształtowanie postawy odpowiedzialności za własne zdrowie;
  • utrwalanie zachowań służących zdrowiu;
  • monitorowanie i ewaluacja programu;

Rekrutacja

Program jest skierowany do dzieci w wieku przedszkolnym 3-5 lat, rodziców/opiekunów, nauczycieli wychowania przedszkolnego z aktywnym udziałem lekarzy stomatologów.

Wszelkie działania realizowane w programie są bezpłatne - finansowane z budżetu miasta Wrocławia

Zapraszamy producentów/firmy zajmujące się zdrowiem jamy ustnej do współpracy

w ramach „Programu profilaktyki próchnicy zębów u dzieci w wieku przedszkolnym, 3-5 lat".

Wszelkie informacje dostępne w zakładce Praca - zapytania ofertowe

http://www.spzoz.wroc.pl/praca/zapytania-ofertowe/ogloszenie-dotyczace-zaproszenia-producentow-firm-zajmujacych-sie-zdrowiem-jamy-ustnej-do-wspolpracy-w-ramach--programu-profilaktyki-prochnicy-zebow-u-dzieci-w-wieku-przedszkolnym-3-5-lat

Program finansowany przez Miasto Wrocław


Placówki WCZ realizujące ten program

Inne programy zdrowotne

Realizujemy ostatnie ZAJĘCIA WE WROCŁAWSKIEJ SZKOLE RODZENIA W PRZYCHODNI STABŁOWICE do grudnia 2019 r.

Ogłaszamy nabóR na NOWY rok. PIERWSZE ZAJĘCIA PLANOWANE SĄ NA STYCZEŃ 2020. o zakwalifikowaniu się na kurs decyduje kolejność zgłoszeń

Wszelkich informacji udziela:

Indywidualna edukacja zdrowotna połączona z nauką samokontroli poziomu cukru, umiejętnością podawania insuliny oraz samoobserwacji i profilaktyki powikłań cukrzycy.

Program skierowany do rodzin wielodzietnych posiadających wieloraczki (trojaczki, czworaczki) od narodzin do ukończenia pierwszego roku życia.

Program pn. Profilaktyka raka piersi u kobiet, mieszkanek Wrocławia jest przedsięwzięciem wieloletnim. Stanowi on zmodyfikowaną metodologię programu realizowanego we Wrocławiu od 1995 r. pn. Program edukacyjno-diagnostyczny wczesnego wykrywania raka piersi „Samobadanie piersi".

Program skierowany jest do kobiet w ciąży, po porodzie, rodziców dzieci w każdym okresie życia. Obejmuje edukację zdrowotną i poradnictwo specjalistyczne prowadzone przez położne, lekarzy (ginekologa, pediatry), pielęgniarki, dietetyka, pedagoga i psychologa.

Celem programu jest ograniczenie liczby dzieci i młodzieży z nadwagą i otyłością oraz innymi zaburzeniami okresu rozwojowego poprzez zwiększenie świadomości zagrożeń zdrowotnych wynikających ze złych nawyków żywieniowych i braku aktywności ruchowej oraz kształtowanie zachowań sprzyjających zdrowiu.

Celem programu jest promocja zdrowia psychicznego, pomoc osobom doświadczonym chorobą psychiczną jak również ich najbliższemu otoczeniu oraz popularyzacja wiedzy na temat chorób psychicznych w społeczeństwie.

Celem programu jest prowadzenie działań korekcyjno-edukacyjnych jak i terapeutycznych dla osób stosujących przemoc zgłaszających się dobrowolnie lub kierowanych przez Sądy, kuratorów sądowych, MOPS, policję, zakłady karne itp.

Celem programu jest udzielanie specjalistycznej pomocy oraz wsparcia osobom uzależnionym od alkoholu, współuzależnionym i dorosłym dzieciom alkoholików. Prowadzenie edukacji grupowej w zakresie problematyki uzależnień dla różnych grup społecznych i zawodowych oraz podnoszenie umiejętności zawodowych realizatorów zadań z zakresu problematyki uzależnień,Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Celem programu jest redukcja szkód zdrowotnych i społecznych spowodowanych podejmowaniem zachowań ryzykownych

W ramach działania programu osoby zmagające się z nałogiem palenia, zagrożone uzależnieniem od różnych substancji psychoaktywnych mogą uzyskać pomoc psychologa, specjalisty terapii uzaleznień, pedagoga.

Specjalistyczne usługi opiekuńcze są świadczone osobom samotnie zamieszkującym w miejscu ich zamieszkania lub osobom, które ze względu na wiek, chorobę lub niepełnosprawność wymagają częściowej opieki i pomocy w zaspokajaniu niezbędnych potrzeb życiowych, a najbliższa rodzina zobowiązana do takiej opieki (nawet razem zamieszkująca) nie może jej zapewnić.

Konkurs wiedzy na temat HIV/AIDS i innych chorób przenoszonych drogą płciową


Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.