O nas - Polityka zintegrowanego systemu zarządzania

Nadrzędnym celem Wrocławskiego Centrum Zdrowia SPZOZ jest świadczenie usług medycznych na wysokim poziomie wszystkim mieszkańcom Wrocławia zapewniając pacjentom oraz personelowi przyjazne i bezpieczne warunki leczenia.

Mając na uwadze ciągłą poprawę jakości świadczonych usług oraz bezpieczeństwo danych opracowano i wdrożono Zintegrowany System Zarządzania Jakością oraz Bezpieczeństwem Informacji zgodny z normą ISO 9001:2008 oraz ISO/IEC 27001:2013.

Polityka ZSZ będzie realizowana poprzez cele strategiczne:

  • badanie poziomu satysfakcji Pacjenta, w celu dostosowania naszej pracy do oczekiwań pacjentów
  • wykonanie świadczeń medycznych, których wysoka jakość zostanie zagwarantowana dzięki wykwalifikowanemu personelowi, nowoczesnemu i bezpiecznemu sprzętowi oraz odpowiednim procedurom przyjętym przez WCZ
  • doskonalenie umiejętności i kwalifikacji pracowników poprzez uczestnictwo w szkoleniach
  • systematyczną modernizację infrastruktury Centrum
  • promocję zdrowia oraz szerzenie wiedzy o zdrowiu w ramach szeroko pojętej działalności z zakresu profilaktyki zdrowotnej
  • zarządzanie ryzykiem obejmujące działania zapewniające osiąganie celów i realizację zadań w sposób zgodny z prawem, efektywny, oszczędny i terminowy
  • usprawnienie przepływu informacji poprzez rozbudowę systemu informatycznego
  • dbanie o poufność, integralności i dostępność informacji oraz wprowadzanie zabezpieczeń związanych z bezpieczeństwem informacji i monitorowanie zabezpieczeń
  • ciągłe doskonalenie Zintegrowanego Systemu Zarządzania
  • dostosowanie firmy do wymagań kontraktowania usług przez NFZ

Spełniając kryteria powyższej Polityki ZSZ zobowiązujemy się do przestrzegania jej wymagań i ciągłego doskonalenia efektywności systemu. Polityka ZSZ jest znana oraz respektowana przez wszystkich pracowników Wrocławskiego Centrum Zdrowia SPZOZ.

Wojciech Skiba
Dyrektor Wrocławskiego Centrum Zdrowia SPZOZ

Udzielamy świadczeń zdrowotnych finansowanych przez NFZ oraz na zasadach komercyjnych.
Prowadzimy profilaktykę chorób i promocję zdrowia.

Podstawy prawne, cele, zadania, strukturę organizacyjną oraz gospodarkę finansową Wrocławskiego Centrum Zdrowia SP ZOZ określa statut.

Regulamin Organizacyjny Wrocławskiego Centrum Zdrowia precyzuje organizację wewnętrzną i zasady funkcjonowania Centrum oraz organizację procesu udzielania świadczeń zdrowotnych.

Zasady pracy przedsiębiorstwa oraz najważniejsze decyzje na poziomie zarządzania strategicznego podejmowane są przez Dyrekcję.

Sprawozdanie finansowe Wrocławskiego Centrum Zdrowia SP ZOZ za 2014 rok

Świadczymy usługi na najwyższym poziomie, a dobro i satysfakcja pacjenta to nasz cel.

Potwierdzeniem rzetelności, solidności i jakości usług świadczonych przez placówki Wrocławskiego Centrum Zdrowia są liczne certyfikaty, nagrody i wyróżnienia.

Dane teleadresowe i telefoniczne do komórek administracyjnych, Rzecznika Praw Pacjenta oraz kierowników przychodni.

Zasady reklamy produktów leczniczych na terenie WCZ oraz zasad odwiedzania przez przedstawicieli medycznych lub handlowych osób zatrudnionych w Centrum, uprawnionych do wystawiania recept


Od 16.05.2016 do 15.09.2016 Wrocławskie Centrum Zdrowia SP ZOZ realizuje projekt pn."Program zintegrowanych działań zdrowotnych, społecznych i socjalnych w procesie zdrowienia osób z doświadczeniem choroby psychicznej" w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Zasady przyjmowania pacjentów Wrocławskiego Centrum Zdrowia SPZOZ w czasie pandemii

Wprowadza się Standard Organizacyjny Udzielania Teleporad we Wrocławskim Centrum Zdrowia

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych. Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia. Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki. Polityka prywatności.